Audycja poświęcona prof. Józefowi Wolskiemu

16.02.2015
W niedzielę 28 grudnia 2014 r. o godzinie 12:05 Radio Kraków wyemituje audycję poświęconą zmarłemu w 2008 roku profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego - Józefowi Wolskiemu.
więcej o Audycja poświęcona prof. Józefowi Wolskiemu

Szkolenia archiwalne dla pracowników UJ

06.02.2015
W związku z wprowadzeniem na Uniwersytecie Jagiellońskim nowej Instrukcji kancelaryjnej, Jednolitego rzeczowego wykazu akt i Instrukcji archiwalnej Archiwum UJ od 2 października 2014 r. prowadzi szkolenia dla pracowników administracji uczelni.
więcej o Szkolenia archiwalne dla pracowników UJ

17.12.2014
W dniach 12-14 listopada 2014 r. odbyła się w Krakowie międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja studencko-ekspercka „650 lat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauka i sztuka w kręgach uniwersyteckich". To naukowe wydarzenie wieńczyło rok jubileuszu. Organizatorami sesji byli: Wydział Historyczny UJ, Koło Naukowe Historyków Studentów UJ oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UJ. Obrady toczyły się w Collegium Novum, Instytucie Historii i Instytucie Historii Sztuki UJ.
więcej o Konferencja „650 lat Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nauka i sztuka w kręgach uniwersyteckich”

Audycja poświęcona prof. Janinie Sokołowskiej-Pituchowej

12.01.2015
W niedzielę 19 października br. o godzinie 12:05 Radio Kraków wyemituje audycję poświęconą zmarłej w 2011 roku profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego - Janinie Sokołowskiej-Pituchowej.
więcej o Audycja poświęcona prof. Janinie Sokołowskiej-Pituchowej

09.10.2014
W dniach 25–26.09.2014 roku odbyła się w Krakowie międzynarodowa konferencja „Centres of Learning and Knowledge Exchange in Late Medieval and Early Modern Europe”.
więcej o Prezentacja projektu „Corpus academicum Cracoviense” na konferencji COST w Krakowie
Audycja poświęcona prof. Andrzejowi Bałandzie

Audycja poświęcona prof. Andrzejowi Bałandzie

19.06.2014
W niedzielę 22 czerwca 2014 roku o godzinie 12:05 Radio Kraków wyemituje audycję poświęconą zmarłemu w 2014 roku profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego - Andrzejowi Bałandzie.
więcej o Audycja poświęcona prof. Andrzejowi Bałandzie
wydarzenia

Konferencja prasowa o zaginionych przywilejach fundacyjnych Uniwersytetu

09.06.2014
Archiwum UJ i Muzeum UJ zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się w środę 11 czerwca 2014 roku (środa) w Librarii Collegium Maius.
więcej o Konferencja prasowa o zaginionych przywilejach fundacyjnych Uniwersytetu

Wystawa „Piękno darowane"

08.05.2014
Wystawa „Piękno darowane. Dzieła ofiarowane Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w zbiorach Collegium Maius” została przygotowana na jubileusz 650-lecia UJ przez Muzeum UJ i Archiwum UJ. Zespołowe prace koordynują ze strony Muzeum UJ – Jolanta Pollesch, a ze strony Archiwum UJ – Maciej Zdanek.
więcej o Wystawa „Piękno darowane"

06.05.2014
Archiwum UJ udostępniło swoje zbiory na plenerową wystawę „Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego na przestrzeni wieków".
więcej o Wystawa fotografii „Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego na przestrzeni wieków”
Audycja poświęcona prof. Czesławowi Robotyckiemu

Audycja poświęcona prof. Czesławowi Robotyckiemu

10.04.2014
W niedzielę 13 kwietnia 2014 roku o godzinie 12:05 Radio Kraków wyemituje audycję poświęconą zmarłemu w 2014 roku profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego — Czesławowi Robotyckiemu.
więcej o Audycja poświęcona prof. Czesławowi Robotyckiemu

Bazy polarnych zbiorów archiwalnych

08.04.2014
W 1996 r. w wyniku połączenia Pracowni Lichenologii i Lichenoindykacji Instytutu Botaniki UJ z Pracownią Badań Polarnych im. Prof. Zdzisława Czeppego Instytutu Geografii UJ powstała nowa jednostka – Zakład Badań i Dokumentacji Polarnej im. Prof. Zdzisława Czeppego Instytutu Botaniki UJ. Jego kierownikiem jest dr hab. Piotr Köhler.
więcej o Bazy polarnych zbiorów archiwalnych
Audycja poświęcona prof. Władysławowi Serczykowi

Audycja poświęcona prof. Władysławowi Serczykowi

11.03.2014
W niedzielę 16 marca 2014 roku o godzinie 12:05 Radio Kraków wyemituje audycję poświęconą zmarłemu w 2014 roku profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego - Władysławowi Serczykowi.
więcej o Audycja poświęcona prof. Władysławowi Serczykowi

Wystawa „Wspomnień czar”

03.03.2014
W dniach 29.01-28.02.2014 roku w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej można było podziwiać wystawę „Wspomnień czar”.
więcej o Wystawa „Wspomnień czar”
wydarzenia

Przygotowania do wystawy „Piękno darowane”

25.02.2014
Archiwum UJ współpracuje z Muzeum UJ w organizacji wystawy „Piękno darowane. Dzieła ofiarowane Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w zbiorach Collegium Maius” dla uczczenia jubileuszu 650-lecia naszej Almae Matris.
więcej o Przygotowania do wystawy „Piękno darowane”
Audycja poświęcona prof. Henrykowi Markiewiczowi

Audycja poświęcona prof. Henrykowi Markiewiczowi

31.01.2014
W niedzielę 2 lutego 2014 roku Radio Kraków o godzinie 12:05 wyemituje audycję poświęconą zmarłemu w 2013 roku profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego — Henrykowi Markiewiczowi.
więcej o Audycja poświęcona prof. Henrykowi Markiewiczowi