Szkolenia archiwalne dla pracowników UJ

W związku z wprowadzeniem na Uniwersytecie Jagiellońskim nowej Instrukcji kancelaryjnej, Jednolitego rzeczowego wykazu akt i Instrukcji archiwalnej Archiwum UJ od 2 października 2014 r. prowadzi szkolenia dla pracowników administracji uczelni.

Składają się one z części teoretycznej (omówienie zapisów nowej Instrukcji kancelaryjnej) i praktycznej (rejestracja pism, zakładanie teczek, procedura przekazywania akt do Archiwum UJ).

Do dnia 18 listopada 2014 r. przeprowadzono szkolenia pracowników administracji ogólnouczelnianej UJ. W dniach 19–24 listopada br. odbyły się szkolenia dla pracowników administracji ogólnouczelnianej Collegium Medicum UJ. Od 25 listopada do stycznia 2015 r. trwają szkolenia pracowników administracyjnych wydziałów. Następnie zostaną nimi objęci pracownicy administracji jednostek poza- i międzywydziałowych. Zajęcia prowadzą pracownicy Archiwum UJ: Edyta Paruch i dr Agnieszka Niedziałek oraz Anna Grabowska-Kuźma i Kinga Podleśny. Merytoryczną opiekę nad szkoleniami sprawuje dr Mariusz Jakubek, zastępca dyrektora Archiwum UJ.