Wystawa „Wspomnień czar”

W dniach 29.01-28.02.2014 roku w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej można było podziwiać wystawę „Wspomnień czar”.

Wydawnictwa pocztowe, publikacje i varia związane z jubileuszem 600-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1964 r. Została ona przygotowana w ramach obchodów jubileuszu 650-lecia UJ. Prezentowała zaproszenia, ulotki, afisze i plakaty, programy imprez, znaczki, stemple pocztowe, koperty, wycinki z gazet, ogłoszenia, zdjęcia, bilety wstępu, monety okolicznościowe, papeterie serie widokówek i inne okolicznościowe pamiątki uroczystości 1964 r. Organizatorów wystawy – Bibliotekę Jagiellońską i Ogólnopolski Klub Filatelistów „Cracoviana” – wsparło Archiwum UJ. Archiwum dostarczyło wybrane obiekty ze swoich zbiorów, konsultacjami służył zaś dr Marcin Baster.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie Państwo na stronie internetowej Biblioteki Jagiellońskiej.