Wystawa fotografii „Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego na przestrzeni wieków”

Archiwum UJ udostępniło swoje zbiory na plenerową wystawę „Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego na przestrzeni wieków".

Jej celem jest ukazanie życia codziennego i kultury krakowskich studentów na przestrzeni wieków – stroju, mieszkania, zajęć na uczelni, egzaminów, życia artystycznego, zaangażowania w działalność polityczną, aktywności w kołach naukowych, różnych inicjatyw społecznych, Juwenaliów. W Oddziale Dokumentacji Audiowizualnej AUJ wykonano reprodukcje nowożytnej ikonografii, m. in. wizerunki studentów z ksiąg promocji Wydziału Sztuk Wyzwolonych, oraz szeregu fotografii z XIX i XX w. obrazujących oficjalne i mniej oficjalne aspekty życia krakowskich żaków.

Wystawa została zorganizowana przez Samorząd Studentów UJ i Koło Naukowe Historyków Studentów UJ w związku z obchodami 650-lecia naszej uczelni.

Zdjęcia zostaną zaprezentowane na wydrukach wielkoformatowych i umieszczone na Plantach pomiędzy ul. św. Anny a Collegium Novum. Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 6 maja 2014 roku o godz. 13.30.