Zmarł Profesor Andrzej Banach

08.04.2019
W dniu 7 kwietnia 2019 r. zmarł Prof. dr hab. Andrzej Kazimierz Banach, były pracownik i do końca życia wielki przyjaciel Archiwum UJ.
więcej o Zmarł Profesor Andrzej Banach

Spuścizna Profesora Romana Grodeckiego wzbogacona i powiększona

20.12.2018
Przechowywana w Archiwum spuścizna prof. Romana Grodeckiego znacząco się powiększyła dzięki darowi Prof. Jerzego Wyrozumskiego, który przed swoją śmiercią zadysponował archiwum i biblio-teką.
więcej o Spuścizna Profesora Romana Grodeckiego wzbogacona i powiększona

19.12.2018
Od 30 listopada 2018 w Auditorium Maximum UJ można oglądać wystawę kart pocztowych ze zbiorów prof. Aleksandra Skotnickiego, krakowskiego lekarza-hematologa, pasjonata historii i kolekcjonera.
więcej o Wystawa „Kraków i Uniwersytet Jagielloński na kartach pocztowych sprzed 100 lat”

Zmarł Profesor Jerzy Wyrozumski

09.11.2018
Dnia 2 listopada 2018 r. zmarł w Krakowie Prof. dr hab. Jerzy Lesław Wyrozumski, jeden z najwybitniejszych polskich badaczy średniowiecza, odnowiciel krakowskiej szkoły mediewistycznej.
więcej o Zmarł Profesor Jerzy Wyrozumski

Audycja poświęcona prof. Kazimierzowi Grotowskiemu

02.06.2018
Materiał można będzie usłyszeć w audycji „W kręgu nauki”, którą poprowadzi Jan Stępień z gościnnym udziałem Macieja Zborka.
więcej o Audycja poświęcona prof. Kazimierzowi Grotowskiemu

Zbiory Archiwum na wystawie „Akademia na Uniwersytecie

14.05.2018
Dnia 10 maja 2018 r. została otwarta wystawa „Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim”. Wystawa jest elementem obchodów jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krako-wie.
więcej o Zbiory Archiwum na wystawie „Akademia na Uniwersytecie

Wystawa stała prac prof. Stanisławy Stokłosowej

09.04.2018
W marcu 2018 roku otwarto w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych wystawę stałą prac prof. Stanisławy Stokłosowej pt. „Polimorfizm wrażeń”.
więcej o Wystawa stała prac prof. Stanisławy Stokłosowej

Zmarła Profesor Zofia Włodek

01.03.2018
Z żalem żegnamy Panią Profesor Zofię Włodek, zmarłą 19 lutego 2018 wybitną historyk filozofii i teologii średniowiecznej.
więcej o Zmarła Profesor Zofia Włodek
wydarzenia

Archiwum UJ współorganizatorem wystawy „Bibliotheca magna”

09.11.2017
Biblioteka Jagiellońska, Muzeum UJ-Collegium Maius i Archiwum UJ zorganizowały wystawę „Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów”. Wystawa jest prezentowana w Collegium Maius od 26 X 2017 do 25 I 2018 r.
więcej o Archiwum UJ współorganizatorem wystawy „Bibliotheca magna”

Dla Eraty... Wystawa portretów profesorskich autorstwa Macieja Zborka

09.10.2017
W ramach wystawy zaprezentowane zostaną portrety profesorów i profesorek UJ, z którymi autor zetknął się realizując projekt „Pamięć uniwersytetu”. Poprzez serię niestandardowych, kolorowych i czarno-białych portretów, Zborek dokłada do ujotowskiej mitologii tu akurat: mitologii biograficznej własny kamyczek.
więcej o Dla Eraty... Wystawa portretów profesorskich autorstwa Macieja Zborka