wydarzenia

Premiera filmu pt. „W antycznym świecie prof. Aleksandra Krawczuka”

06.06.2023
Zapraszamy Państwa na premierę filmu pt. „W antycznym świecie prof. Aleksandra Krawczuka”, zrealizowanego przez Macieja Zborka, pracownika Archiwum UJ, według scenariusza dr. Bartosza Kołoczka, pracownika Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Premiera filmu pt. „W antycznym świecie prof. Aleksandra Krawczuka”

Księga konkursowa Domu Studenckiego „Żaczek”. Dar Pani Krystyny Moczulskiej

15.05.2023
Dnia 20 kwietnia 2023 r. Pani Krystyna Moczulska przekazała do Archiwum UJ piękny dar. Jest to księga konkursowa Domu Studenckiego „Żaczek” przygotowana w 1962 r. na ogólnopolski konkurs, który miał wyłonić najlepszy akademik w Polsce.
więcej o Księga konkursowa Domu Studenckiego „Żaczek”. Dar Pani Krystyny Moczulskiej

„PodróżUJ do korzeni” w Archiwum UJ

09.03.2023
Archiwum UJ serdecznie zaprasza w swoje progi Pracowników naszego Uniwersytetu w dniu 3 kwietnia 2023 r. (poniedziałek).
więcej o „PodróżUJ do korzeni” w Archiwum UJ

Dziennik Polski o projekcie Pamięć Uniwersytetu

14.01.2023
Dnia 14 stycznia 2023 r. na łamach Dziennika Polskiego w dodatku weekendowym ukazał się artykuł poświęcony projektowi Archiwum UJ pt. „Pamięć Uniwersytetu”.
więcej o Dziennik Polski o projekcie Pamięć Uniwersytetu
Szkolenie z Instrukcji Kancelaryjnej

Szkolenie z Instrukcji Kancelaryjnej

29.11.2022
W związku ze zmianą przepisów kancelaryjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego od dnia 1 stycznia 2023 Archiwum UJ zaprasza do udziału w szkoleniach.
więcej o Szkolenie z Instrukcji Kancelaryjnej

Spuścizna dr hab. Heleny Lenartowicz w Archiwum UJ

14.11.2022
W listopadzie 2022 zbiory Archiwum UJ wzbogaciły się o spuściznę Pani dr hab. Heleny Lenartowicz, pierwszej w Polsce pielęgniarki z stopniem naukowym doktora habilitowanego, emerytowanej dyrektor Instytutu Pielęgniarstwa UJ CM.
więcej o Spuścizna dr hab. Heleny Lenartowicz w Archiwum UJ

Audycja poświęcona prof. Zdzisławowi Rynowi

24.10.2022
Nagranie poświęcone postaci prof. Zdzisława Ryna zostanie nadane z dniu 29 października 2022 roku o godzinie 16:05.
więcej o Audycja poświęcona prof. Zdzisławowi Rynowi
wydarzenia

Promocja książki „Uczniowie Szkoły Głównej Koronnej 1780-1795”

17.05.2022
Dyrektor Muzeum UJ oraz dyrektor Archiwum UJ zapraszają na uroczystą promocję książki Pani Haliny Zwolskiej „Uczniowie Szkoły Głównej Koronnej 1780-1795”.
więcej o Promocja książki „Uczniowie Szkoły Głównej Koronnej 1780-1795”

05.04.2022
Książka „Vetulani. Piękny umysł. Dzikie serce” autorstwa Katarzyny Kubisiowskiej ukazała się nakładem Wydawnictwa ZNAK.
więcej o „Vetulani. Piękny umysł. Dzikie serce” — premiera biografii prof. Jerzego Vetulaniego
wydarzenia

Książka Haliny Zwolskiej „Uczniowie Szkoły Głównej Koronnej 1780–1795”

10.03.2022
Staraniem Archiwum UJ ukazała się właśnie książka Haliny Zwolskiej „Uczniowie Szkoły Głównej Koronnej 1780–1795”. Jest to efekt wieloletnich prac Autorki, emerytowanej już pracowniczki naszego Archiwum. Publikację zredagowali i przygotowali do druku dr Marcin Baster i dr hab. Maciej Zdanek z Oddziału Badań Dziejów UJ.
więcej o Książka Haliny Zwolskiej „Uczniowie Szkoły Głównej Koronnej 1780–1795”