Spotkanie międzynarodowej grupy badawczej „Miasto-Uniwersytet-Religijność”

11.12.2013
W dniach 28–30 listopada 2013 r. w Pradze odbyło się spotkanie międzynarodowej grupy badawczej „Miasto-Uniwersytet-Religijność”. Łączy ona historyków z Friedrich-Schiller Universität w Jenie, Univerzity Karlovej w Pradze i Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Spotkanie międzynarodowej grupy badawczej „Miasto-Uniwersytet-Religijność”

Zapraszamy na wystawę „Matematyka na Uniwersytecie Jagiellońskim"

11.12.2013
W sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej w dniach 27 listopada – 20 grudnia 2013 r. można podziwiać wystawę „Matematyka na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rękopisy i książki matematyczne XIV–XX w." Archiwum UJ dostarczyło na wystawę kilkanaście obiektów ze swoich zbiorów.
więcej o Zapraszamy na wystawę „Matematyka na Uniwersytecie Jagiellońskim"

Alma Radio wychodzi z zapomnienia

09.12.2013
Trwa opracowywanie nagrań Studia Radiowego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Alma Radio”. Sporządzono już opisy 85% nagrań z ponad 1500 taśm ocalonych po rozwiązaniu studia w roku 1993.
więcej o Alma Radio wychodzi z zapomnienia

Nasz film na festiwalu Edukino

22.11.2013
Filmowy wywiad z profesor Marią Gołaszewską pt. „Wokół wartości” zostanie wyświetlony na tegorocznym festiwalu filmowym Edukino.
więcej o Nasz film na festiwalu Edukino

Spuścizna profesora Józefa Wolskiego w Archiwum UJ

18.10.2013
Archiwum UJ rozpoczęło prace nad spuścizną profesora Józefa Wolskiego (1910-2008), wybitnego historyka starożytności, nestora profesorów naszej Almae Matris. Akta w 2012 r. przekazały córki Teresa Wolska-Smoleń i Elżbieta Wolska. Spuścizna profesora obejmuje 8 metrów bieżących akt.
więcej o Spuścizna profesora Józefa Wolskiego w Archiwum UJ
Audycji poświęcona prof. Andrzejowi Pelczarowi

Audycji poświęcona prof. Andrzejowi Pelczarowi

17.09.2013
W niedzielę 22 września br. Radio Kraków wyemituje audycję poświęconą zmarłemu rektorowi i profesorowi Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzejowi Pelczarowi.
więcej o Audycji poświęcona prof. Andrzejowi Pelczarowi
Audycja poświęcona prof. Krzysztofowi Kaczanowskiemu

Audycja poświęcona prof. Krzysztofowi Kaczanowskiemu

17.09.2013
Dnia 28 lipca 2013 roku o godzinie 12:05 w Radiu Kraków zostanie wyemitowana audycja poświęcona Panu profesorowi Krzysztofowi Kaczanowskiemu.
więcej o Audycja poświęcona prof. Krzysztofowi Kaczanowskiemu

Polska Agencja Prasowa o projekcie „Pamięć Uniwersytetu”

18.07.2013
W dniu dzisiejszym tj. 18 lipca ukazał się artykuł Polskiej Agencji Prasowej poświęcony projektowi „Pamięć Uniwersytetu”.
więcej o Polska Agencja Prasowa o projekcie „Pamięć Uniwersytetu”
Audycja poświęcona prof. Marii Podrazie-Kwiatkowskiej

Audycja poświęcona prof. Marii Podrazie-Kwiatkowskiej

17.09.2013
Dnia 23 czerwca 2013 roku punktualnie o godzinie 12:05 w Radiu Kraków zostanie wyemitowana audycja poświęcona Pani profesor Marii Podrazie-Kwiatkowskiej.
więcej o Audycja poświęcona prof. Marii Podrazie-Kwiatkowskiej

Audycja Radia Kraków poświęcona projektowi „Pamięć Uniwersytetu”

05.06.2013
Dnia 9 czerwca 2013 roku w Radiu Kraków zostanie wyemitowana audycja poświęcona „Pamięci Uniwersytetu”.
więcej o Audycja Radia Kraków poświęcona projektowi „Pamięć Uniwersytetu”

Artykuł w „Dzienniku Polskim” poświęcony projektowi „Pamięć Uniwersytetu”

16.09.2013
W poniedziałek 6 maja br., na łamach „Dziennika Polskiego” ukazał się tekst Pawła Stachnika, poświęcony projektowi „Pamięć Uniwersytetu”.
więcej o Artykuł w „Dzienniku Polskim” poświęcony projektowi „Pamięć Uniwersytetu”

Projekt „Corpus academicum Cracoviense 1364-1780"

25.04.2013
Od kwietnia 2013 r. Oddział Badań Dziejów UJ Archiwum UJ rozpoczyna realizację projektu „Corpus academicum Cracoviense. Elektroniczna baza studentów i profesorów Uniwersytetu Krakowskiego w okresie staropolskim 1364-1780".
więcej o Projekt „Corpus academicum Cracoviense 1364-1780"

Nowa część Corpus studiosorum. Litera R.

16.09.2013
Ukazała się szósta część Corpus studiosorum Universitatis Iagellonicae 1850/51-1917/18. Obejmuje biogramy studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego z nazwiskami na literę R.
więcej o Nowa część Corpus studiosorum. Litera R.

Reportaż radiowej Jedynki o profesorze Andrzeju Szczekliku

19.03.2013
Dnia 4 lutego 2013 roku Program I Polskiego Radia tuż po godzinie 19:00 wyemitował reportaż poświęcony prof. Andrzejowi Szczeklikowi.
więcej o Reportaż radiowej Jedynki o profesorze Andrzeju Szczekliku

Reportaż radiowej Jedynki o profesorze Adamie Bielańskim

07.03.2013
Dnia 14 grudnia 2012 roku Program I Polskiego Radia tuż po godzinie 19:00 wyemitował reportaż poświęcony prof. Adamowi Bielańskiemu.
więcej o Reportaż radiowej Jedynki o profesorze Adamie Bielańskim