Zapraszamy na promocję książki ,,Geografia polska w latach II wojny światowej"

25.10.2011
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Fabryka Schindlera, Archiwum UJ oraz Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, zapraszają na promocję książki pt.: Geografia polska w latach II wojny światowej, pod red. Antoniego Jackowskiego i Anny Michno
więcej o Zapraszamy na promocję książki ,,Geografia polska w latach II wojny światowej"

Księga pamiątkowa poświęcona związkom Jana Pawła II z UJ

25.10.2011
W Archiwum UJ powstaje księga pamiątkowa poświęcona związkom Jana Pawła II z Uniwersytetem Jagiellońskim. W ramach projektu gromadzone są relacje członków społeczności akademickiej UJ o ich kontaktach z księdzem Karolem Wojtyłą, a następnie biskupem, metropolitą i papieżem.
więcej o Księga pamiątkowa poświęcona związkom Jana Pawła II z UJ

Promocja książki doktor Marii Kowalczyk

25.10.2011
Dnia 1 lutego 2011 r. o godz. 16.00 w Auli Collegium Maius odbędzie się promocja książki doktor Marii Kowalczyk pt.: Colligite fragmenta ne pereant... Studia z dziejów Uniwersytetu Krakowskiego w średniowieczu (Kraków, Societas Vistulana 2010).
więcej o Promocja książki doktor Marii Kowalczyk

Nowi Ormianie z perspektywy 20 lat

25.10.2011
W sobotę 25 września 2010 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej odbyła się uroczysta sesja naukowa poświęcona 20 rocznicy powstania Ormiańskiego Towarzystwa Kulturalnego. Została zorganizowana przez obchodzące jubileusz Towarzystwo i Uniwersytet Jagielloński
więcej o Nowi Ormianie z perspektywy 20 lat

Sonderaktion Krakau w Fabryce Oskara Schindlera

25.10.2011
Fragment międzywojennej rzeczywistości Krakowa zgromadzili i wspaniale skomponowali muzealnicy z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Wystawa „Kraków – czas okupacji" prezentowana w dawnej Fabryce Emalia Oskara Schindlera na krakowskim Zabłociu, za sprawą zgromadzonych eksponatów daje poczucie przebywania w świecie, którego już nie ma, w Krakowie Polaków i Żydów, w domach i na ulicach, sklepach i kawiarniach, w ostatniej chwili istnienia ich przedwojennego ładu.
więcej o Sonderaktion Krakau w Fabryce Oskara Schindlera

Muzeum Powstania Warszawskiego i jego Archiwum. W stronę nowoczesności

25.10.2011
Prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich dr hab. Krzysztof Stopka ma zaszczyt zaprosić na otwarty wykład Pana Tymoteusza Pruchnika, kierownika Archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego, poświęcony organizacji i bieżącej działalności Archiwum MPW.
więcej o Muzeum Powstania Warszawskiego i jego Archiwum. W stronę nowoczesności

Dyrektor Archiwum UJ o kodeksie ,,Banderia Prutenorum"

25.10.2011
Prezydent Miasta Krakowa oraz Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego uprzejmie zapraszają na promocję albumu ,,Banderia Prutenorum".
więcej o Dyrektor Archiwum UJ o kodeksie ,,Banderia Prutenorum"

Z Collegium Novum... na śmierć

25.10.2011
Z okazji 70. rocznicy Sonderaktion Krakau Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz ze Stowarzyszeniem Archiwistów Polskich ma zaszczyt zaprosić na wykład otwarty Krzysztofa Stopki oraz Franciszka Wasyla.
więcej o Z Collegium Novum... na śmierć