IV Debata Edytorska poświęcona edycjom źródeł uniwersyteckich

Zakład Nauk Pomocniczych Historii Instytutu Historii UJ zaprasza w dniu 22 kwietnia 2015 r. (środa) o godz. 17.00 do sali nr 14 w Collegium Kołłątaja przy ul. św. Anny 6 na kolejne spotkanie z cyklu „Debaty Edytorskie”, moderowane przez dr. hab. Wojciecha Drelicharza.

Spotkanie będzie poświęcone problematyce wydawania źródeł do dziejów Uniwersytetu Krakowskiego. Debatę rozpocznie prof. dr hab. Tomasz Jurek (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk, Poznań) wystąpieniem pt. „Źródła uniwersyteckie – refleksje z doświadczeń edytorskich”. Następnie głos w debacie zabiorą krakowscy historycy przygotowujący edycje różnych źródeł do dziejów uniwersytetu dzieląc się własnymi doświadczeniami i uwagami: dr Dagmara Wójcik-Zega, dr Marcin Baster i dr Maciej Zdanek (Oddział Badań Dziejów UJ Archiwum UJ) oraz dr Waldemar Bukowski (Instytut Historii PAN, Kraków).