Film o prof. Jerzym Wyrozumskim

Dnia 18 marca 2015 r. w sali 56 Collegium Novum odbył się pokaz filmu „Droga przez las” w reżyserii Maciej Zborka.

Film jest poświęcony drodze życiowej i naukowej prof. Jerzego Wyrozumskiego, wybitnego mediewisty, wieloletniego kierownika Zakładu Historii Polski Średniowiecznej Instytutu Historii UJ, dziekana Wydziału Filozoficzno-Historycznego w latach 1981 – 1987 oraz prorektora UJ w latach 1987 – 1990, a od 1994 r. do dziś sekretarza generalnego Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Pokaz zaszczycił swą obecnością sam Jubilat, a także JM rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor UJ prof. Jacek Popiel, dziekan Wydziału Historycznego UJ prof. Jan Święch, prezes Polskiej Akademii Umiejętności prof. Andrzej Białas i bardzo liczne grono gości. Wzruszające spotkanie odbyło się na jubileusz 85 urodzin Profesora i zostało zorganizowane przez Wydział Historyczny UJ.

Zapraszamy do obejrzenia filmu zrealizowanego w ramach projektu „Pamięć Uniwersytetu”.